Συμμετοχή σε Φιλοσοφικό Σεμινάριο

Προσκεκλημένος του Φιλοσοφικού Σεμιναρίου με γενικό θέμα: <<Λόγος περί Παιδείας>> ήταν στς 22/5 ο Σύμβουλος ΣΕΠ κ. Γεώργιος Κομιώτης. Το σεμινάριο άρχισε στο Ν. Μεσσηνίας (Αρφαρά) και ολοκληρώθηκε στον Πύργο. Στην τετάρτη συνεδρία που διεξήχθη στον Πύργο μίλησε με θέμα: <<Το σχολείο και ο ρόλος του για το σχεδιασμό της εκπαιδευτικής και της επαγγελματικής σταδιοδρομίας>>.

Παρέστησαν εκτός των 50 προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών Φιλοσοφίας της Φιλοσοφικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, ο Σεβ. Μητροπολίτης Ηλείας κ.κ. Γερμανός , που τους δεξιώθηκε στη συνέχεια στην Ν. Βασιλειάδα, ο καθηγητής της Αρχ. Ιστορίας κ. Εμμ. Μικρογιαννάκης, ο καθηγητής Αρχ. Ελληνικής Φιλοσοφίας κ. Κων/νος Νιάρχος, Διδάκτορες της Σχολής και ο Σχ. Σύμβουλος των Φιλολόγων του νομού Μεσσηνίας κ. Σχοινάς Φώτιος.

Πρόγραμμα 1 - Πρόγραμμα 2

Φωτογραφία από την ημερίδα