Ημέρα Σταδιοδρομίας Γυμνασίου Λεχαινών

Προσκεκλημένοι του Γυμνασίου Λεχαινών και στην <<Ημέρα σταδιοδρομίας>> με θέμα: <<Οι επαγγελματικές δυνατότητες των νέων στο σημερινό κοινωνικοοικονομικό περιβάλλον-Ενημερώνομαι σήμερα, επιλέγω σωστά αύριο>>, ήταν σήμερα οι κ.: Γεώργιος Κομιώτης, Σύμβουλος ΣΕΠ και τα στελέχη του ΚΕΣΥΠ Ηλείας κ. Διονύσιος Κάσσαρης και Αντώνιος Μαρίτσας. Η εκδήλωση έλαβε χώρα στο Σινέ-Άστρον στα Λεχαινά.

Εισηγήθηκαν τα θέματα: «Λήψη απόφασης-Μετάβαση» ο κ. Γ. Κομιώτης, «Το εκπαιδευτικό σύστημα. ΓΕΛ-ΕΠΑΛ» ο κ. Α. Μαρίτσας και «Η επιχειρηματικότητα στην εκπαίδευση», ο κ. Δ. Κάσσαρης .

Την εκδήλωση συντόνισαν και οργάνωσαν οι κ. Διατσέντα Φανού και Δήμητρα Σταυροπούλου, καθηγήτριες του ΣΕΠ. Την γενική εποπτεία είχε ο Δντης του Γυμνασίου κ. Νικόλαος Κολοτούρος. Στην εκδήλωση παραβρέθηκε και χαιρέτισε η Υπδντρια κ. Καλλίτση.

Μετά τις εισηγήσεις και άλλων εισηγητών ακολούθησε το δεύτερο μέρος της ημερίδας, που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές και παρουσίασαν με το δικό τους τρόπο επαγγέλματα.

Φωτογραφίες από την ημερίδα